• Telefonla Destek : Pazartesi - Cuma - 09:00 - 18:00
  • 0850 255 18 13
Kurumsal Bulut Çözümleri Bilgi Teknolojileri Çözüm Ortağınız 18 yıldır Olduğu gibi İşletmenizin Bilgi Teknolojileri çözüm ortağı olarak tam güven vermeye devam ediyoruz.. Teslimat ve İade - Kurumsal Ürünler Yetkili Satıcı

Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. Genel

1.1 Bu Web Sitesi sadece Türkiye Cumhuriyeti veya FOB Teslim içinde tüm dünya ülkelerine teslimatını yapmaktadır. My Business ürünlerini (“Ürünler”) online sipariş vermek isteyen tüketiciler içindir. My Business Türkiye Cumhuriyeti dışında teslimatı olan siparişleri kabul eder. Web Sitesinde satışa sunulan Ürünlerin hüküm ve koşulları aşağıda yer almaktadır. Sipariş formundaki “Okudum ve kabul ediyorum” kutusunu tıklayarak ve siparişi göndererek bu hüküm ve koşullara bağlı olduğunuzu kabul etmiş olursunuz. My Business bu hüküm ve koşulları her zaman ve önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Ancak bu değişiklik, revize edilmiş bu hüküm ve koşullar Web Sitesinde yayınlanmadan önce gönderilmiş siparişleri etkilemeyecektir.

2. Siparişinizi Verme

2.1 Bir sipariş vermek için 18 yaş veya üstü olmanız, telefonla ulaşılabilir olmanız ve geçerli bir e-posta adresinizin olması gerekmektedir.

2.2 Oturum açtıkarak, kişisel hesabınızı oluşturarak veya misafir kullanıcı olaraksipariş formunu doldurup onayladıktan sonra sipariş verebilirsiniz.

2.3 Siparişinizi verdiğinizde, My Business bir Sipariş Numarası oluşturacaktır. My Business bunu Web Sitesi yoluyla yapacaktır.

2.4 Sipariş vererek, seçtiğiniz Ürünler için bu hüküm ve koşullar altında satınalma teklifi yapmaktasınız. Ancak, gönderdiğiniz siparişler sizin için bağlayıcıdır ve sipariş onaylandıktan sonra iptal edilemez. Onaylanan siparişler için iade prosedürü geçerli olacaktır.

2.5 My Business e-posta ile size sipariş onayınızı gönderecektir. Sipariş onayı size gönderildiği tarih itibariyle geçerli olacaktır. Eğer My Business siparişinizi kabul edemeyecekse, e-posta, telefon veya posta yoluyla sizinle iletişim kurmaya çalışacaktır.

2.6 Ürünlerin renk veya tasarımlarının ekran görüntülerinin Web Sitesinde sunulan ürünlerin gerçek görüntü ve boyutlarından farklılık gösterebileceğini lütfen dikkate alın.

3. Ürünlerinizin Temini

3.1 Bu hüküm ve koşullara tabi olarak, My Business sipariş onayınızda gösterilen Ürünleri size temin edecektir.

3.2 "Ön sipariş"li ürünlerin teslimat süresi 30 ila 90 iş günü arasında değişmektedir.

4. Fiyatlar

4.1 Tüm fiyatlar Türk Lirası ve USD para cisnsi olarak verilmektedir. Fiyatlar, siparişinizi gönderdiğinizde bu Web Sitesinde yayınlanmış fiyatlardır. Web Sitesinde yayınlanmış olan fiyatlara KDV dahildir ancak sizin hesabınıza ait olan geri dönüşüm vergileri, nakliye ve muamele ücretleri ve resimleri hariçtir. Bu maliyetler uygun olduğu ölçüde ayrı ayrı hesaplanacak ve sipariş formunda belirtilecek ve siparişin toplam fiyatına eklenecektir. Gönderdiğiniz sipariş formunda belirtilen toplam fiyat ürünler için tüm vergiler, geri dönüşüm vergileri, resimler, muamele ve nakliye ücretleri dahil sizin ödeyeceğiniz toplam tutar olacaktır. .

5. Ürünleriniz için Ödeme Yapma

5.1 Ürünleriniz için Web Sitesi ödeme sayfasında gösterilen ödeme yöntemleri ve EFT/HAVALE yöntemi ile ödemenizi yapabilirsiniz.

5.2 Faturanızda belirtilen para birimi ile ödeme yapmanız gerekmektedir.

5.3 Eğer kredi kartı ile ödeme yapıyorsanız, kredi kartınızın detaylarını Siparişinizi verirken bildirmelisiniz. Ödemeniz onaylandığı andakredi kartınızdan ödeme alınacaktır. Kredi kartınızı veren kuruluş kartınızın sipariş edilen Ürünler ve/veya hizmetlerin ödemesini yapmak üzere kullanılması için yetki vermeden, My Business size Ürünleri tedarik etmeyecek ve hizmetleri vermeyecektir. Eğer My Business bu yetkiyi almazsa sizi bu konuda bilgilendirecektir. My Business uygun belgeleri talep ederek kredi kartı sahibinin kimliğini doğrulama hakkını saklı tutar.

6. Ürünlerinizin Teslimi

6.1 My Business, Ürünleri sipariş formunda belirttiğiniz teslim adresine ve seçmiş olduğunuz teslim seçeneğine göre teslim edecektir. Çeşitli Ürünlerin farklı adreslere teslimini istemeniz durumunda, her teslim adresi için ayrı sipariş formu göndermeniz gerekecektir. My Business tarafından verilen teslim veya gönderme tarihleri sadece en iyi tahminlerdir, kayıp, hasar, verilen teslim veya gönderme tarihlerine göre teslimat veya gönderinin yapılamaması nedeniyle oluşan masraf ve maliyetlerden My Business sorumlu olmayacaktır. Sipariş verilen Ürünlerden birinin stoklarda bulunmaması durumu, tüm siparişin gecikeceği anlamına gelebilir. Bu durumda, tahmini gecikme bilgisi e-posta veya posta ile verilecektir, ancak teslim her durumda My Business tarafından sipariş onayında belirtilen tarihten itibaren otuz (30) gün içinde yapılacak olup ÖN SİPARİŞ ibaresi yazılan ürünlerin teslimatı 30 ila 90 iş günü arasındadır.

6.2 Ürünlerinizin mülkiyeti ve kaybolma riski Ürünlerin tesliminde size geçecektir.

6.3 Ürünlerin taşıyıcıya teslimi üzerine, sipariş formunuzda e-posta veya posta adresinizi belirtmiş olmanız koşuluyla, My Busines size e-posta ile gönderi onayını gönderecektir.

7. Değiştirmeler, İadeler ve Para İadeleri

7.1.1 Ürünün teslim tarihinden itibaren beş (5) takvim günü içinde My Business ile irtibata geçmeniz koşuluyla, Ürünü My Business’e iade edebilir ve ücret iadesini (hediye paketi ücreti ve benzer bedeller hariç) alabilirsiniz.

7.1.2 Eğer bir ürün, diğer ürünlerin ücretsiz sunulduğu veya normal fiyata göre indirimli olduğu bir başka ürünün kombinasyonunun (paket) bir parçası olarak satılmışsa, My Business’in talebinde paket haline getirilen ürün de satın alınan ürünle birlikte iade edilmelidir. My Business iade edilmeyen bir ücretsiz ya da indirimli paket ürünler için faturalandırma hakkını saklı tutar.

7.1.3 Eğer bir Ürün yanlışlıkla tedarik edilmişse, eksikse veya yanlışsa ve aşağıda yer alan madde 8’e göre değiştirilmesi veya onarımı konusunda yetkiniz olduğuna inanıyorsanız, lütfen My Business’i 0850 255 18 13 numaralı telefondan Pazartesi – Cuma günlerinde, saat 9:00 - 18:00 arası arayınız. Aşağıda yer alan madde 8’e göre değiştirilmesi veya onarımı konusunda yetkiniz varsa, anlaşmalı kargo firmasıyla yaptığınız gönderiler için nakliye ücretleri uygulanmayacaktır.

7.1.4 Sipariş verilen Ürünü/Ürünleri almanız ve Satınalma konusundaki fikrinizi değiştirmeniz durumunda, aşağıdaki koşullarla, My Business’e para iadesi için Ürünü/Ürünleri veya servis yetkisini iade edebilirsiniz:.

i. Ürünün teslim tarihinden veya hizmetleri satın aldığınız tarihten itibaren otuz (30) takvim günü içinde sözleşmeyi iptal etme kararınız hakkında My Business’i bilgilendirmek; ve.

ii. Ürünü/Ürünleri orijinal durumlarında ve Ürünün/Ürünlerin üzerindeki güvenlik mühürleri zarar görmemiş olarak iade etmek; ve.

iii. Ürünü/Ürünleri aşağıdaki madde 7.2’ye göre iade etmek. Ürün/Ürünler sizin mülkiyetiniz altında olduğu sürece güven ve emniyetini sağlamanın sizin göreviniz olduğunu lütfen dikkate alınız.

7.2 Para İadesi Talebi İçin İzlenecek Adımlar:

7.2.1 İade için düzenleme yapmak üzere, lütfen My Business’i 0850 255 18 13 numaralı telefondan veya support@mybusinessarea.com mail adresine mail göndererek Pazartesi – Cuma günlerinde, saat 9:00 - 18:00 iletişime geçiniz. Daha sonra size bir iade kodu numarası verilecektir. .

7.2.2 Akabinde iade etmek istediğiniz ürünü verilen iade kodu ile birlikte My Business’in anlaşmalı olduğu taşıyıcı firmaya teslim etmeniz gerekmektedir..

7.2.3 Bir Ürünü/Ürünleri iade etmeden önce, lütfen:.

i. My Business’ten bir iade kodu aldığınızı (talep üzerine çıkarılır);

ii. Aksi belirtilmedikçe tüm aksesuarları, kutu içi garantileri ve temin edilmiş diğer materyali dahil ettiğinizi;

iii. Orijinal olarak sağlanan tüm ambalajı kullandığınızı;

iv. İade adresi ve iade kodunu açıkça belirttiğinizi ve

v. Ambalajı güvenli bir şekilde kapatmış olduğunuzu kontrol ediniz.

7.2.4 Bu adımları takip etmek Ürünün/Ürünlerin doğru varış noktasına, iyi durumda ve zamanında ulaşmasını sağlamaya yardım edecektir. Bu prosedürü takip etmemenizin iade edilen Ürünün/Ürünlerin alındığında reddedilmesi ile sonuçlanabileceğini ve para iadesi hakkını kaybedebileceğinizi lütfen dikkate alınız.

7.2.5 My Business’in yukarıda yer alan hükümlere ve özellikle madde 7.1.2 ve 7.2’de yer alan hükümlere göre iade edilmemiş bir Ürünü/Ürünleri reddetme hakkının saklı olduğunu lütfen dikkate alınız.

8. Garanti

8.1. Tüm ürünler orjinal ilgili markaların garanti süreleri içerisinde ve garanti kapsamındadır.

8.1.1 Tüm ürünler için, ilgili olduğu yerdeki tüm garanti talepleri, satın alınan Ürünlerle birlikte olan ve standart bir üreticinin garantisinin hüküm ve koşullarına göre yapılacaktır. Mevcut bir üretici garantisi ile ilgili olarak, her garanti talebi önce doğrudan üreticiye veya telefonla My Business’e yapılmalıdır.

9. My Business Tekno Market ve Online Satış Mağazası ile İletişim

i. 0850 255 18 13 numaralı telefondan Pazartesi – Cuma günlerinde saat 9:00 - 18:00 arası, veya;.

ii. https://mybusinessarea.com/ adresinde yer alan mail adresi ile : support@mybusinessarea.com.

10. Verilerin Korunması

10.1 Kayıtlı bir müşteriyseniz, siparişlerinizin durumunu ve sipariş içeriğini kontrol edebilmeniz için Web Sipariş Numaralarınızı https://market.mybusinessarea.com girerek işlem kayıtlarınıza erişebilirsiniz.

10.2 Siparişinizi vererek, My Business’in siparişinizi işlemek için sipariş formunuzdan topladığı verileri saklayabileceğini, KVKK Kişisel Verileri Koruma Kanunu Çerçevesinde işleyebileceğini ve kullanabileceğini kabul eder ve anlarsınız. Bu veriler My Business Gizlilik Politikasına uygun olarak ele alınacaktır.

10.3 10 yıl süre ile tutmasını kabul edersiniz. Bu veriler şifrelidir ve sadece belirtilen amaçlarla tutulmaktadır.

11. My Business’in Makul Kontrolünün Ötesindeki Durumlar

12.1 My Business sözleşme altındaki tüm yükümlülüklerini yerine getirmek için her türlü çabayı gösterecektir. Ancak, My Business kendi makul kontrolünün ötesindeki durumlardan kaynaklı gecikmeler veya yükümlülüğünü yerine getirememesi nedeni ile sorumlu tutulamaz. Gecikme durumunda, My Business yükümlülüklerimizi mümkün olan en kısa zamanda yerine getirecektir.

12. Anlaşmazlıklar, Geçerli Kanun ve Yargı Yetkisi

12.1 My Business - Metod bilişim hizmetleri san ve tic.ltd.şti anlaşmazlıkları hızla ve etkin olarak çözmek için çaba gösterecektir. My Business’in anlaşmazlıkları ele alış biçiminden memnun olmaz ve mahkemeye taşımak isterseniz, bunu İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve yalnızca İcra Dairelerinde yapmanız gerekmektedir. Uluslararası Mal Satışı için Sözleşmeler Hakkında Birleşmiş Milletler Konvansiyonu’nun geçerliliği burada açık bir şekilde hariç tutulmuştur.

13. Genel

13.1 My Business ya da sizin işbu sözleşmenin herhangi bir koşulunu uygulamamanız bu koşuldan feragat edildiği anlamına gelmez. Bu durum, daha sonra böyle bir koşulu uygulama hakkını hiçbir şekilde etkilemez.

13.2 Sözleşmenin bir hükmünün geçersizliği veya yürürlüğe konulamaması kalan diğer hükümlerin geçerlilik ve yürürlükte olmasını olumsuz olarak etkilemeyecektir.

Global Ağımızdaki Müşterilerimizin Hakkımızdaki Yorumları